چطور مواد شوينده درست كنيم؟

چطور مواد شوينده درست كنيم

موادها ی پاک کننده را ما می توانیم از مواد هایی که در خانه موجود هست برای خود یک مواد شوینده درست کنید  و دیگر از مواد های شوینده ی شیمیایی استفاده نکنید البته این روزها خانوم های به دلیل مشغله های کاری زمانی برای درست کردن این مواد های شوینده راندارند و می توانند از همان موادهای شوینده آماده استفاده کنند،ما در این مقاله میخواهیم به شما بگوییم که چطور مواد شوينده درست كنيم ؟

با درست کردن مواد پاک کننده می توانید به استقبال سال جدید بروید.

شما می توانید با استفاده از دستورالعمل های زیر به اینکه چطور مواد شوينده درست كنيم پاسخ خود را خواهید یافت .

برای تهیه مواد شوینده البته با استفاده از مواد معمولی خانه ای تمیزی داشته باشید.

  • محصولاتی از قبیل سرکه و جوش شیرین که کیفیت بالایی دارند را تهیه کنید.
  • از ترکیب خود سرانه مواد ناشناخته پرهیز کنید.
  • برای اطمینان از کیفیت مواد ، ابتدا آن را روی یک سطح کوچک امتحان کنید.

تمیز كردن آشپزخانه

برای اینکه یک آشپزخانه ای تمیز و براق داشته باشید ابتدا یک قاشق چای خوری بوراکس  و سپس نصف قاشق چای خوری سود رختشویی و دو قاشق سركه یا آبلیمو و نصف قاشق‌چای‌خوری روغن مایع گیاهی مورد استفاده در صابون و همچنین دو پیمانه آب داغ را داخل قوطی اسپری ریختهو سپس آنها را باهم مخلوط کنید و استفاده کنیدو همچنین برای برطرف کردن آلودگی و دوده ،به جای استفاده ار پودر های ساینده شیمیایی می توانید از یک قاشق چای خوری بوراکس و چهار قاشق چای خوری جوش شیرین استفاده کنید.

جهت برطرف کردن راه های آب به جای استفاده از مواد خطرناک میتوانید از ترکیباتی همچون 225 گرم نمك و 115 گرم جوش‌شیرین و بعد از آن با استفاده از یک كتری آب‌جوش باز كنید.

و اگر راه‌ آب خیلی گرفته باشد، شما می توانید از دو قاشق غذاخوری نمك سود سوز‌آور را در یک لیتر آب داغ حل نمایید و در جای مورد نظر بریزید و سپس بعد از گذشت ده دقیقه  آنجا را با آب داغ بشویید.

میدانید که تمیز کردن صفحه ی اجاق گاز جزء سخت ترین کارها می باشد اما مادر اینجا راه حل ساده ای را برای شما بیان میکنیم.خانه‌تكانی را از آشپزخانه شروع كنید

فقط کافیست مقداری از جوش شیرین را با 1/4 پیمانه سود رختشویی را با هم ترکیب کرده و بعد از آن کافیست که فقط آبکشی نمایید.

 راه های تمیز كردن حمام :

برای تمیز کردن حمام از همان روش تمیز کردن آشپزخانه استفاده میکنیم.

اما در مورد سطوح پلاستیكی یا فایبرگلاس، سركه سفید را در یك ظرف حرارت داده نه در حدی كه بجوشد و سپس داخل اسپری بریزید و به آرامی بر روی سطح مورد نظرتان بریزید و به مدت 20 دقیقه صبر کنید و سپس با سرکه آنجا را تمیز و ابکشی کنید .

اما در مورد سطوح چینی ، که باید آب را با زاج سفید مخلوط کنید و در قسمت مورد نظر بریزید و آبکشی کنید.

و اما در مورد سطوح های  لكه‌دار، ماگفتیم که زاج سفید را با آب مخلوط میکنید اما در این قسمت ما زاج سفید را با به جای آب با آبلیمو مخلوط و استفاده نمایید .

كاشی‌ها و دوغاب‌ها را می توان  با دو پیمانه جوش شیرین و یك پیمانه بوراكس و یك پیمانه آب و یك فرچه یا مسواك كهنه می توانید براق کنید .

برای از بین بردن آهك های بسته شده بر روی شیرآلات می توان یك نایلون را از سركه تمیز پر كنید و یك شب بالای شیر آب آویزان كنید، صبح روز بعد می توانید با استفاده از یك برس آن را تمیز كنید.

كپك‌ها را  می توان با یك قاشق چای‌خوری بوراكس و  سه قاشق چای‌خوری سركه و دو فنجان آب‌داغ با هم مخلوط کرده و داخل اسپری بریزید و سپس آن قسمت کپک را پاک کنید پاك كنید.

و اما برای داخل توالت فقط كافیست یك پیمانه بوراكس ریخته و روز بعد سیفون را بكشید تا حسابی تمیز شود.

راه های تمیز كردن اتاق‌نشیمن :

شما می توانید با استفاده از خوشبو كننده‌های دست‌ساز ی که می توانید خودتان درست کنید اتاق نشیمن خود را خوشبو کنید برای این کار می توانید یك قاشق چای‌خوری آبلیمو و یك قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین و دو پیمانه آب‌داغ را مخلوط کرده و آن را داخل اسپری می‌ریزید،و  از بوهای بد مثل: بوی پا خلاص شوید.

و اما برای تمیز كردن فرش شما می توانید 1/4  پیمانه روغن گیاهی مورد استفاده در صابون را با سه قاشق‌ غذاخوری آب تركیب كنید، تا زمان که به كف كردن برسد مخلوط کنید و از آن به عنوان تمیزكننده فرش استفاده كنید.

و همچنین برای تمیز كردن سطوح چوبی، با 1/4 پیمانه روغن زیتون و 1/4 پیمانه سركه، یك پلیش ضدغبار بسازید.

و برای شیشه‌ها و آینه‌ها می‌توانید از یك پیمانه سركه و 7 پیمانه آب استفاده كنید. از یك روزنامه برای برطرف كردن لكه‌ها استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که ترکیبات خودسرانه مواد ممکن است خطراتی را به دنبال داشته باشد.

و اما اگر میخواهید از شوینده های آماده استفاده کنید ما به شما برای شستن ظروف خود در ماشین ظرفشویی این شوینده های ماشین ظرفشویی را به شما پیشنهاد میکنیم فقط کافی است وارد لینک شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *