شوینده های ظرفشویی

شوینده های ماشین ظرفشویی

شوینده ظرفشویی

شوینده های ماشین ظرفشویی انواع مختلفی دارد که ما در اینجا به معرفی و فروش انواع شوینده ظرفشویی و نیز تمام محصولاتی که برای بهینه سازی کارکرد دستگاه می توانند به شما کمک کنند میپردازیم.

انواع شوینده های ماشین ظرفشویی

در کل شوینده ظرفشوی به سه قسمت تقسیم می شوند.

  • قرص
  • ژل
  • پودر

پاک کننده های ماشین ظرفشویی


امروزه دیگر محصولاتی نیز تولید شده که در کارکر بهتر ظرفشویی ما را کمک می نمایند.
این محصولات به شرح زیر می باشند:

  • نمک ظرفشوی
  • مایع جلا دهنده
  • جرم گیر ظرفشویی
  • الماس
  • بوگیر


ما برای شستشویی ظروف در ظرفشویی می توانیم با توجه به نوع شستشو از یکی از شوینده های ماشین ظرفشویی از جمله قرص ، ژل و یا پودر استفاده کنیم.
از نمک و جرم گیر می توانیم برای از بین بردن جرم ها و رسوبات اهکی ته نشین شده آب در ظرفشویی استفاده نماییم.
الماس و مایع جلا باعث درخشندگی ظروف چینی و شیشه ای می شود.
بوگیر موجب از بین رفتن بوی داخل ظرفشویی میگردد

قرص ظرفشویی

قرص ظرفشویی از شوینده‌های پرمصرف کاربران بشمار می‌آید.قرص ها دارای ساختار های متفاوتی می‌باشند.شکل و جنس قرص‌های اولیه شبیه به یک مکعب مستطیل گچی بود.این قرصها قابلیت نصف شدن را داشتند و کاربر می‌توانست برای استفاده از انها در برنامه‌های نیم شور از یک دوم آن استفاده نماید.
امروزه ساختار قرص ها عوض شده و در ساختار آن از ژل نیز استفاده میشود.این نوع از قر ها را نمیتوان نصف کرد و انها را باید کامل در مخزن ظرفشویی قرار داد.در نسل جدید از یک لایه محاظ در برگیرنه قرص استفاده شده. این پوشش به سرعت در آب حل شده و قرص وارد فرایند شستشو می‌شود.

ژل ظرفشویی

ژل ظرفشویی از پرطرف دارترین شوینده‌های ماشین ظرفشویی می‌باشد.ژل‌ها دارای شستشوی نرم و ملایم می‌باشند.این امر از وارد کردن صدمه به ظروف جلوگیری می‌نماید.
از دیگر مزایای ژل‌‌ها میتوان به صرفه اقتصادی آن ها اشاره کرد.گاهی اوقات ، روشن کردن ماشین ظرفشویی برای چند تکه ظرف موجب می‌شود تا ما از یک عدد قرص استفاده نماییم.خصوصا الان که اکثر کاربران از قرص‌های نسل جدید استفاده می‌نمایند که این قرص‌ها قابل نصف کردن نیستند.در این مواقع بهتر است از کمی ژل استفاده نمود.مقدار مصرف این ژل در دست ماست و میتوانیم به میزان ظروف داخل ظرفشویی از این ژل استفاده نماییم.امروزه کاربران از این شوینده بیشتر از دیگر شوینده‌های ماشین ظرفشویی استقبال می‌نمایند.

پودر ظرفشویی

پودر ظرفشویی از شوینده‌های قدیمی ماشین‌های ظرفشویی محسوب می‌شود.امروزه پودرها جای خود را به قرص‌ها و ژل‌های ظرفشویی سپرده‌اند.پودرها دارای شستشویی با قدرت بالا هستند.این نوع شستشو موجب کدر شدن و از بین رفتن نقش و نگار ظروف می‌شود.از این رو استفاده از پودرها زیاد مورد نوجه کاربران قرار نگرفته است.اگر از پودر ظرفشویی استفاده می‌نمایید توجه داشته باشید که مقدار کمی از آن داخل مخزن ظرفشویی بریزید.

نمک ظرفشویی

نمک ظرفشویی از جمله عناصر مهم در بهبود عملکرد ماشین ظرفشویی محسوب می‌گردد.نمک ظرفشویی از سختی آب می‌کاهد و در نتیجه موجب بهبود عملکرد شوینده‌ها می‌گردد.در ظرفشویی‌های جدید چراغی به همین نام (salt) وجود دارد که در زمان روشن شدن آن کاربر می‌بایست مخزن نمک را پر نماید.در بیشتر مواقع چراغ نمک هر چهار ماه یکبار روشن می‌شود.البته میزان سختی آب منطقه کاربر نیز با میزان مصرف آن رابطه مستقیم دارد.

مایع جلا دهنده

مایع جلادهنده از جمله مواد مورد نیاز در فرایند شستشوی ظرفشویی بشمار می‌آید.مایع جلادهنده موجب درخشندگی ظروف پس از شستشو می‌گردد.این مایع در مراحل انتهایی فرایند شستشو وارد عمل شده و موجب خشک شدن سریع ظروف در ماشین ظرفشویی می‌گردد.این امر عامل مهمی در جلوگیری از خشک شدن آب بر روی ظروف بشمار می‌آید.علاوه بر این مایع جلادهنده از کدر شدن ظروف جلوگیری کرده و از ظروف در مقابل خوردگی محافظت می‌نماید.

جرم گیر ماشین ظرفشویی

جرم گیر ظرفشویی با قدرت بالای تمیزکنندگی برای شستشوی محفظه ظرفشویی می‌باشد. چربی‌ها و رسوبات موجود در آب موجب گرفتگی سوراخ‌های آب‌پاش ظرفشویی میگردند و در صورت استفاده نکردن از جرم گیر ظرفشویی باعث گرفتگی این روزنه‌ها و در نتیجه خراب شدن آب‌پاش میگردد.در بعضی مواقع این گرفتگی منجر به خراب شدن پمپ ظرفشویی نیز میگردد.علاوه بر این استفاده از جرم گیر موجب از بین رفتن باکتریها و برطرف کردن چربی های لاستیک دور درب و بدنه ظرفشویی می‌شود .

الماس ماشین ظرفشویی

الماس ظرفشویی از عناصر مهم و کاربردی در ظرفشویی‌ها می‌باشد.عملکرد الماس ظرفشویی برخلاف تصور عموم با عملکرد مایع جلادهنده یکسان نیست.جلادهنده‌ها موجب بهبود روند و تسریع فرایند خشک شدن می‌گردند.مایع جلا دهنده در مرحله آخر شستشو وارد عمل شده و در فرایند خشک شدن ظروف کمک می‌کند.ولی الماس ظرفشویی از ابتدای زمان شستشو به بهتر شسته شدن ظروف کریستالی و شیشه‍ای کمک می‌کند.الماس‌ها موجب درخشندگی ظروف شیشه‌ای می‌گردند.همچنین از خوردگی و ایجاد خط وخش در ظروف شیشه‌ای و در نتیجه کدر شدن آنهاجلوگیری می‌کند.

بوگیر ماشین ظرفشویی

بوگیر ظرفشویی یکی از اعضای شوینده‌های پرمصرف ماشین ظرفشویی می‌باشد. بوی نامطبوع ظروف مانده در ماشین ظرفشویی یکی از مشکلاتی است که کاربران از آن شکایت دارند.
استفاده از بوگیر ظرفشویی موجب از بین رفتن باکتری‌های داخل ظرفشویی می‌شود.در نتیجه بوی نامطبوع داخل ظرفشویی و ظروف از بین می‌رود.برخی از بوگیر ها دارای رایحه خوش نیز هستند ، که موجب میشود کاربران پس از شستشوی ظروف در ماشین احساس خوشایندی را تجربه نمایند.در بیشتر مواقع از رایحه خوش لیمو در این بوگیرها استفاده می‌شود.

تصاویر این محصول واقعی است و توسط تیم عکاسی سایت دنیای جارو انجام شده است .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *