بهترین مایع لباسشویی از دید مصرف‌کنندگان کدام است؟ ARIEL , PERSIL , OMO

بهترین مایع لباسشویی از دید مصرف‌کنندگان کدام است؟

بهترین مایع لباسشویی کدام است؟

چه مایعی برای شستشوی لباسهام بخرم ؟

ویژگیهای یه مایع لباسشویی خوب چیه؟

بهترین مایع لباسشویی کدام است؟ فرض کنید زمانیکه میخواهید لباسهای شسته شده یتان را اتو بکشید متوجه میشوید بسیار زبر و چروک است و یا لکه های زرد ، یا ردی از لکه هایی که پیش از شستشو روی لباس بوده مانده یا اینکه رنگ لباس تغییر کرده ، یا طرح و نقش لباستان کمرنگ شده  …

بدون شک این احساس می تواند بسیار آزاردهنده باشد برای جلوگیری از این اتفاق اهمیت انتخاب یک شوینده ی مناسب مشخص می شود.

ما همواره باید سعی کنیم از میان برندهای مختلف شوینده بهترین مارک را انتخاب کنیم.

چیزی که علاوه بر شستن و پاک کردن لباسهایمان قابلیت لکه بری قوی بدون آسیب رساندن به الیاف پارچه را دارا باشد  و لطافت و طرح و نقش لباس را تضمین کند. لباسهای سفید را کاملا سفید کند و لباسهای رنگی را به همان تازگی تحویلمان دهد….

در ادامه چند مارک و برند معتبر مایع و پودر لباسشویی به شما پیشنهاد می کنیم که تمامی مشخصه های یک شوینده ی خوب و استاندارد را دارا می باشند.

 1. مایع لباسشویی پرسیل – پودر لباسشویی پرسیل PERSIL

کمتر کسی است که این مارک به گوشش نخورده باشد. امروزه شوینده ها ی پرسیل در تمامی خانه ها نامی آشنا می باشد.

مایع لباسشویی پرسیل با قدرت لکه بری بالا جزو بهترین مارک های شوینده شناخته شده است.

مایع ماشین لباسشویی پرسیل در اندازه ها و عطر های گوناگون در فروشگاه آنلاین دنیای جارو موجود می باشد . همچنین شما می توانید این مایع را بصورت اورجینال در کمترین زمان خریداری کنید.

لیست انواع مایع ماشین لباسشویی پرسیل موجود در این وب سایت :

مایع لباسشویی پرسیل POWER JEL COLOR  مخصوص لباسهای رنگی با حجم 3080 میلی لیتر

مایع ماشین لباسشویی پرسیل POWER JEL  حجم 1050 میلی لیتر

مایع ماشین لباسشویی پرسیل POWER JEL  حجم 3080 میلی لیتر

مایع ماشین لباسشویی پرسیل POWER JEL  حجم 4200 میلی لیتر

 1. مایع لباسشویی آریل – پودر لباسشویی آریل AREAL

مایع لباسشویی آریل PARLAK RENKLER  حجم 2145

ژل ماشین لباسشویی آریل بسیار حرفه ای عمل می کند و سخت ترین لکه های حاصل از آب میوه انواع غذا ها و چربی ها و مواد آرایشی را به راحتی بر طرف کرده و با فرمولاسیون قدرتمند خود ضمن بر جا نگذاشتن آثار لکه ها محافظ بافت و ظرح و نقش الیاف پارچه می باشد.

آریل نامیست که در خاطر ایده ال گرایان می ماند.

 1. مایع لباسشویی اومو OMO

مایع لباسشویی اومو ACTIVE  حجم 1950 میلی لیتر

اومو یا همان OMO  با قدرت پاک کنندگی و لکه بری فوق العاده از محبوبترین های شوینده در بین مصرف کنندگان می باشد.

چگونه بهترین شوینده لباسشویی را خریداری کنم؟

شما میتوانید بهترین شوینده ماشین لباسشویی را از فروشگاه آنلاین دنیای جارو خریداری نمایید به دلیل اینکه :

کلیه محصولات در دنیای جارو با بهترین کیفیت بازار می باشد

قیمتها در دنیای جارو بسیار مناسب است

تنوع اقلام شوینده در دنیای جارو زیاد است پس شما برای خرید می توانید بین چند گزینه انتخاب کنید.

با خرید از فروشگاه دنیای جارو آسوده خاطر ، از خرید خود لذت ببرید.

انواع مواد شوینده صنعتی

انواع مواد شوینده صنعتی

ما در این مقاله میخواهیم در مورد انواع مواد شوینده صنعتی  و ویژگی های آنها را برای شما بیان کنیم،با ما همراه باشید.

نحوه عملکرد مواد شوینده صنعتی

پاک نمودن هر نوع آلودگی از سطوح نیازمند صرف انرژی مکانیکی می باشد و  اضافه نمودن مواد شوینده به سیستم نظافت، موجب جایگزین شدن بخشی از انرژی مکانیکی مورد نیاز با انرژی فیزیکوشیمیایی می گردد.

در واقع باید دانست که  افزایش نوع خاصی از انرژی ، می تواند باعث جبران  کمبود انواع دیگر انرژی گردد،در حقیقت مواد شوینده با تاثیر بر میزان انرژی مورد نیاز برای حذف آلودگی و کاهش آن، موجب تسهیل و تسریع فرایند مراحل  نظافت می گردند.
آب  نمیتواند به تنهایی یک عامل پاک کننده کافی و کارآمد باشد زیرا کشش سطحی بالای دارد . اما اضافه نمودن مواد شوینده به آب،  میتواند موجب کاهش کشش سطحی آب شود و باعث شود  و آب را درون آلودگی نفوذ نماید.

در واقه مواد شوینده باعث میشوند که تماس بین آب و آلودگی موجود بر سطح  افزایش یابد و آلودگی راحت تر از سطح جدا  و پاک گردد. پس در نتیجه اگر از آب بعنوان تنها عامل پاک کننده در نظافتو پاکیزگی استفاده گردد، قطعا میزان بالایی انرژی مکانیکی برای دست یابی به نتیجه مطلوب مورد نیاز خواهد بود و ما برای کاهش آن نیاز به مواد شوینده داریم.

انواع مواد شوینده صنعتی و ویژگی های آنها

 

در ابتدا در اینجا ابتدا به انواع مواد شوینده صنعتی و به ویژگی های ماده شوینده مناسب میپردازیم:

با صرف نظر از نوع مواد شوینده باید توجه داشت که آنها باید دارای یکسری مشخصات ویژه و متمایز کننده باشند که شامل:

 • توانایی بالا در حذف سختی آب
 • کاملا حلال در آب
 • غیر خورنده بودن
 • غیرسمی بودن و سازگاری با محیط زیست
 • مقرون به صرفه بودن به لحاظ اقتصادی
 • قابلیت ترکنندگی و نفوذ کنندگی بالا
 • قابلیت چربی زدایی
 • قابلیت حل کنندگی آلودگی
 • قابلیت آب کشی مناسب
 • قابلیت حذف زنگ و پوسته و غیره..

دسته بندی مواد شوینده  صنعتی

 این مواد در واقع مواد به پنچ گروه اصلی تقسیم بندی می گردند که عبارت است از:

 • مواد شوینده قلیایی
 • مواد شوینده اسیدی
 • مواد شوینده فعال سطحی یا چربی زداها
 • موادشوینده صنعتی ضدعفونی کننده
 • مواد شوینده پایه حلال

ما در اینجا به شرح این مواد به صورت مختصر میپردازیم:

 

 • مواد شوینده قلیایی

از اصلی ترین گروه مواد شوینده صنعتی شوینده های قلیایی می باشند آنها توانایی ترکیب شدن  با چربی و روغن را دارند و می توانند تشکیل صابون دهند و پروتئین را  نیزحل نمایند. PH این دسته  با خاصیت قلیایی بالا در واقع خورنده هستند و اصولا در دامنه 9 تا 12.5 می باشند و به صورت مستقیم نباید با پوست انسان برخورد نمایند زیرا سبب آسیب دیدگی به پوست خواهند شد اما باید توجه داشت خاصیت قلیایی بالا برای صابونی کردن چربی ها و خنثی سازی اسیدهای موجود در بیشتر آلودگی ها حائز اهمیت می باشد. این نوع شوینده ها غالبا در مواردی که نیاز به شوینده قویتری باشد مورد استفاده قرار میگیرد ، همانند حذف وکس ها، رد ساینده ها، آلودگی های عمیق تجمع یافته، آلودگی های خشک شده و گریس و روغن حرارت دیده ، کاربردهای دیگر این مواد شوینده استفاده در نظافت صنایع غذایی و محیط هایی همچون آشپزخانه های صنعتی، رستوران ها، سالن های غذاخوری نیز می باشد این مواد شه بوده  و در دامنه گسترده ای از تجهیزات نظافتی قابل استفاده می باشند.  کف کنندگی ملایم از مشخصات انواع با کیفیت تر این شوینده ها  می باشند.

 • مواد شوینده اسیدی

همانطور که از اسم  این ماده شوینده پیداست در این مواد از اسید بعنوان عامل اصلی پاک کنندگی استفاده می شود که قادر به حل نمودن رسوبات مینرالی همانند کلسیم و منیزیم و همچنین رسوبات ناشی از سختی آب بر روی سطح ماشین آلات و تجهیزات  و همچنین حذف زنگ، آلودگی های قلیایی، سیمان، گچ یا  بتون  میتوان  قابل استفاده است. این شوینده ها برای کاربرد بر روی سطوح سنگ ماسه و گرانیت مناسب می باشند اما بعلت خورندگی قابل کاربرد بر روی برخی سطوح به ویژه آهن گالوانیزه یا آلومینیوم نمی باشند.

شوینده های اسیدی به دو گروه اصلی تقسیم می گردند:

 • اسیدهای غیر آلی
 • اسیدهای آلی تقسیم می شوند.

اما باید در نظر داشت اسیدهای آلی نسبت به اسیدهای غیرآلی ضعیف تر هستند و اثر خوردندگی کمتری بر روی فلزات نیز  دارند.

 • مواد شوینده فعال سطحی یا چربی زداها

این نوع مواد  شوینده ها  در واقع تشکیل شده از مواد فعال سطحی همانند کمپلکس های مولکونی میباشند و هنگامیکه به آب اضافه میشوند موجب کاهش کشش سطحی آب گردیده و تماس بین آلودگی و عامل پاک کننده را افزایش می دهند. این مواد شوینده معمولا  برای حذف گریس و الودگی های روغنی استفاده می شود و توانایی نفوذ  به درون چربی ها و هیدرولیز کردن آنها و تبدیل آنها به ذرات کوچکتر را دارد که  بسیار آسان تر توسط آب از محیط حذف می گردند. البته باید ذکر کرد که قابلیت پاک کنندگی این مواد چندان بالا نمی باشد اما دارای اثر ضد میکروب هستند و تقریبا می توانند بعنوان ماده ضدعفونی کننده یا در ترکیب با مواد شوینده- ضد عفونی کننده مورد استفاده قرار گیرند.

 • موادشوینده صنعتی ضدعفونی کننده

این  نوع مواد شوینده می توانند همزمان سطوح را پاک و ضد عفونی نمایند زیر دارای عوانل ضدعفونی کننده و شوینده می باشند. از کاربردهای دیگر این مواد استفاده در آلودگی ها عمیق و محیط های حساس می باشد.

 • مواد شوینده پایه حلال

این نوع مواد شوینده تشکیل شده از حلال های هیدروکربنی نظیر آب می باشند  و کاربردهایی نظیر حذف آلودگی های نظیر واکس های پایه حلال، روغن و گریس، انواع خمیرها و مایعات واکس حلال از روی سطح زمین مورد دارند. و همچنین این مواد شوینده بر روی سطوح چوبی، کامپوزیت چوب، مگنزیت، لینولئوم، بتون و سنگ بسیار مناسب هستند  و اما نباید مورد استفاده  بر روی آسفالت، مواد ترموپلاستیک، پی وی سی (وینیل) یا سطوح لاستیکی قرار گیرند.

همچنین ما در مقالات قبل درمورد نکات مهم مواد شوینده ماشین ظرفشویی بیان کردیم شما می توانید جهت مطالعه وارد لینک آن شودید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید .

نکات مهم مواد شوینده ماشین ظرفشویی

نکات مهم مواد شوینده ماشین ظرفشویی

نکات مهم و هشدار دهنده مواد شوینده ماشین ظرفشویی:

 

از نکات مهم  مواد شوینده ماشین ظرفشویی به شرح زیر می باشد:

 

 • هرگز ازمواد شوینده ماشین ظرفشویی برای مصارف دیگر استفاده نکنید:

باید در نظر داشته باشید  که  شوینده های ماشین ظرفشویی تنها برای  استفاده در ماشین ظرفشویی فرموله  و تهیه شده اند ، با توجه به این مسئله هرگز از این مواد در مصارف غیر مرتبط  استفاده نکنید زیرا ممکن است این کار مضر بوده و زیان در پی داشته باشد.

 

 • استفاده از ماده ظرف شویی  معمولی که برای ماشین ظرفشویی نمیباشند خودداری نمایید:

لطفا توجه داشته باشید زمانی که مواد شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی شما به اتمام رسیده است ، از استفاده از مایع ظرفشویی معمولی یا دیگر شوینده های غیر مرتبط خوداری نمایید زیرا اولا این کارباعث بیرون ریختن کف این مایه از داخل ماشین ظرف شویی ، به دلیل زیاد بودن کف آن میباشد و البته  این واکنش یعنی بیرون ریختن کف در بهترین حالت ممکن است  و در این حالت مشکلی پیش نمی آید،اما در حالت بعدی  انجام چنین عملی حتی ممکن است سبب خرابی ماشین ظرفشویی شما  نیزگردد.

چرا ظروف کدر می شوند؟

در واقع کدر شدن ظروف  پس از شست و شو میتولند به دلایل زیادی باشد. مثلا یکی از این دلایل بی کیفیتی یا استفاده نادرست از قرص ماشین ظرفشویی می باشد. دلیل دیگر ممکن است از دقت  نکردن به چراغ های هشدار دستگاه نسبت به ریختن نمک درون مخزن مربوطه باشد. و دلایل مستقیم یا غیر مستقیم  دیگر.

لطفا به نحوه درست استفاده  کردن از قرص ماشین ظرفشویی  که 3مرحله است دقت نمایید:

 • مرحله اول روشن کردن دستگاه
 • مرحله دوم توجه به چراغ هشدار
 • مرحله سوم بازکردن دریچه مربوطه به قرص و قرار دادن قرص در محل مربوطه.

روش استفاده از جرم گیر مشابه  روش استفاده از قرص می باشد.

نکته مهم این است که باید در نظر بگیرید که استفاده از این مواد باید به صورت دوره ای انجام شود تا از خرابی رزین ها و قسمت های مختلف جلوگیری شود. همچنین  بهترین توصیه پیشنهاد  این است که از محصولات یک برند برای این منظور استفاده نمایید تا از بی خطر بودن ترکیبات آن ها مطمئن باشید.

ما به شما نمک ظرفشویی فینیش را معرفی میکنیم.

مواد شوینده ماشین ظرفشویی

مواد شوینده ماشین ظرفشویی

ما در مقاله ی قبل در مورد اینکه چطور مواد شوینده درست کنیم صحبت کردیم اکنون در این قسمت میخواهیم در مورد مواد شوینده ماشین ظرفشویی آماده صحبت کنیم.

ماشین ظرفشویی و مواد شوینده  آن

امروزه یکی از لوازم مدرن در آشپزخانه برای سهولت در امور آشپزخانه ماشین ظرفشویی می باشد و در عصر حاضر به دلیل مشغله های زیاد استفاده از این وسیله بسیار رایج شده است، خرید یک ماشین لباسشویی با کیفیت و با امکانات خوب از یک برند معتبر بسیار با اهمیت است بلکه انتخاب مواد شوینده مناسب و با کیفیت علاوه بر اینکه در تمیز شستن ظرفها بسیار کمک کننده است به ظرفها هم صدمه و آسیب نخواهد رسید و اقتصادی نیز می باشد از این جهت حائز اهمیت است پس انتخاب ماشین ظرفشویی همواره با انتخاب شوینده های مناسب می تواند رضایت شما را به همراه داشته باشد.

در حال حاضر محصولات تقلبی بسیاری از برندهای مواد شوینده در بازار موجود می باشد از این رو در هنگام خرید باید دقت داشته باشی.

 

انواع مواد شوینده ماشین ظرفشویی

مواد شوینده ماشین ظرفشویی به سه دسته تقسیم می گردد:

 • شوینده های پودری که معمولا قیمت پایینتری نسبت به سایر شوینده ها دارد و اقتصادی تر میباشند.
 • قرص های شوینده که قدرت بالاتری در شستشو دارند.
 • ژل ها که شستشوی ملایم تری نسبت به سایر شوینده ها داراند.

 

شوینده های پودری:

همانطور که گفته شد شوینده های پودری از قیمت پایین تری نسبت به دیگر شوینده ها برخوردارند و از این رو به صرفه تر و اقتصادی می باشند اما باید بدانید که در هنگام خرید می بایست نسبت به خریداری یک پودر اصل و خوب دقت نمایید و پوددرهای تقلبی خریداری نکنید زیرا این روزها پودرهای تقلبی در بازار خیلی زیاد شده اند.

اما اگر به قیمت زیاد اهمیت نمی دهید و تنها کیفیت بهتر کار برایتان مهم است ، در این صورت قرص ها بهترین گزینه هستند و ما آن را به شما توصیه می کنیم.

 

شوینده های قرصی:

استفاده از این شوینده ها در صورتی که مایل به استفاده راحت تر از ماشین ظرفشویی تان هستید به شما پیشنهاد می شود.

شوینده های قرصی به 3 دسته نیز تقسیم میگردد:

1– قرص معمولی

2– قرص کوانتوم: قرص های کوانتومی میتوان گفت بهترین قرص است که برای هر نوعی از ماشین ظرفشویی قابل استفاده میباشد  و نیز پیشنهاد ما هم می باشد زیرا تجربه ثابت کرده است که نتیجه استفاده از این قرص ها ، تمیزی بی نظیر در ظروف شست و شو شده است.

علاوه بر این قرص کوانتوم پوست ژله ای و قابل حل در آب دارد. این امر سبب می شود که شما حتی از کندن پوست قرص نیز معاف باشید.

3- قرص همه کاره:این قرص ها نیز طرفدارهای خاص خود را دارد. فرمولاسین این قرص به نحوی طراحی شده است که علاوه بر قرص کلاسیک ، حاوی نمک و جلا دهنده نیز می باشد.

تفاوت اصلی بین قرص همه کاره و قرص کوانتوم ، فناوری درخشش فوق العاده قرص کوانتوم می باشد که به عنوان ویژگی منحصر به فرد قرص کوانتوم شناخته می شد.

توجه داشته باشید که وقتی از قرص استفاده می کنید ، نمک و مایع جلا دهنده خیلی کم استفاده می گردند. بنابراین اگر پس از مدتی متوجه شدید کارایی دستگاه کم می شده است ؛ چندبار از ژل استفاده کنید تا رزین داخل ماشین ظرفشویی احیا شده و به حالت اول باز گردد.

شوینده های ژله ای شکل

به صرفه ترین و بی ضرر ترین شوینده موجود در حال حاضر شوینده های ژله ای  برای دستگاه های ظرفشویی هستند. این شوینده ها خواصی مشابه با پودر دارند و دارای مزایایی از قبیل:

 • حلالیت سریع
 • عدم رسوب در دستگاه
 • کم حجم بودن
 • مقرون بصرفه بودن را دارا می باشند.

نکته بسیار مهم استفاده این مواد شوینده به همراه مقدار متناسب نمک و مایع جلا دهنده و می تواند این محصول را به بهترین ماده شوینده ماشین ظرفشویی تبدیل نماید.

از دیگر مواد مورد استفاده در شستشو با ماشین ظرفشویی موارد زیر می باشد:

1- نمک ماشین ظرفشویی

2- جرم گیری دستگاه ظرفشویی

3- ماده جلا دهنده یا روغن براق کننده

چک کردن مداوم مخزن نمک  ماشین ظرفشویی یکی از نکات بسیار مهم در استفاده از آن می باشد.هیچ گاه ماشین ظرفشویی  نباید بدون نمک روشن شود زیرا در این صورت سختی آب ممکن است به ظروف شما آسیب برساند.

استفاده از جلا دهنده در برخی ماشین های جدید به علت حذف المنت خشک کن لازم  است اما باید توجه داشت  که نمک در هر شرایطی باید استفاده شود.

 

نمک

رزین هایی موجود در ته ماشین ظرفشویی برای نرمی آب  است وموجب  بهتر شسته شدن ظروف می گردند. در واقع یکی از کاربرد های نمک با کیفیت مناسب در ماشین ظرفشویی ، تحریک این رزین ها و جلوگیری از خرابی آن می باشد پس باید دقت داشت همیشه از نمک با کیفیت مناسب بر ای ماشین ظرفشوییتان استفاده نمایید.

علاوه  بر این ، دیگر کاربرد مهمتر آن ، جلوگیری از رسوب املاح در آب می باشد که در صورت رسوب باز به این رزین ها و قطعات دیگر ماشین ظرفشویی شما آسیب خواهند زد.  بنابراین حتی اگر از شوینده هایی که نیازی به نمک ندارند هم استفاده می کنید ، مخزن نمک را خالی نگذارید.

 

جرم گیر

یکی از نکات بسیار مهم برای بالا بردن عمر ماشین و کارایی بهتر آن استفاده از جرم گیر است  که باید به درستی و به صورت مداوم انجام گیرد،در واقع جرم گیری در ماشین ظرفشویی به منظور پاک سازی رسوبات آهکی و چربی ها از درون لوله ها و منافذ داخلی این دستگاه صورت می گیرد. این عمل معمولا هر بار ، پس از 60 بار استفاده از ماشین ظرفشویی باید انجام گیرد.

 

جلا دهنده

جلادهنده ماده ای است که در آخرین مرحله وارد سیکل شستشو شده و در 5 دقیقه آخر با همراهی بخار آب ، ظروف داخل ماشین را براق کرده و به خشک کن دستگاه کمک می کند تا هیچ لکه ای بر روی ظروف باقی نماند.

اما توجه داشته باشید که باید به نسبت انتخاب مواد شوینده مصرفی از آن استفاده نمایید مثلا  در صورت بالا بودن قدرت خشک‌کن دستگاه و استفاده از شوینده‌هایی مانند قرص کوانتوم فینیش که میزان جلادهنده‌ی کافی در آنها وجود دارد، نیازی به استفاده از جلا دهنده نخواهید داشت.

نکته : در هنگام خرید جلا دهنده بسیار دقت کنید زیرا ماده جلا دهنده تقلبی ممکن است باعث زنگ زدگی شدید در ناحیه زیرین محافظ جلا دهنه شود و یا خوردگی شدیدی را در کف ماشین ایجاد نماید.

چطور مواد شوينده درست كنيم؟

چطور مواد شوينده درست كنيم

موادها ی پاک کننده را ما می توانیم از مواد هایی که در خانه موجود هست برای خود یک مواد شوینده درست کنید  و دیگر از مواد های شوینده ی شیمیایی استفاده نکنید البته این روزها خانوم های به دلیل مشغله های کاری زمانی برای درست کردن این مواد های شوینده راندارند و می توانند از همان موادهای شوینده آماده استفاده کنند،ما در این مقاله میخواهیم به شما بگوییم که چطور مواد شوينده درست كنيم ؟

با درست کردن مواد پاک کننده می توانید به استقبال سال جدید بروید.

شما می توانید با استفاده از دستورالعمل های زیر به اینکه چطور مواد شوينده درست كنيم پاسخ خود را خواهید یافت .

برای تهیه مواد شوینده البته با استفاده از مواد معمولی خانه ای تمیزی داشته باشید.

 • محصولاتی از قبیل سرکه و جوش شیرین که کیفیت بالایی دارند را تهیه کنید.
 • از ترکیب خود سرانه مواد ناشناخته پرهیز کنید.
 • برای اطمینان از کیفیت مواد ، ابتدا آن را روی یک سطح کوچک امتحان کنید.

تمیز كردن آشپزخانه

برای اینکه یک آشپزخانه ای تمیز و براق داشته باشید ابتدا یک قاشق چای خوری بوراکس  و سپس نصف قاشق چای خوری سود رختشویی و دو قاشق سركه یا آبلیمو و نصف قاشق‌چای‌خوری روغن مایع گیاهی مورد استفاده در صابون و همچنین دو پیمانه آب داغ را داخل قوطی اسپری ریختهو سپس آنها را باهم مخلوط کنید و استفاده کنیدو همچنین برای برطرف کردن آلودگی و دوده ،به جای استفاده ار پودر های ساینده شیمیایی می توانید از یک قاشق چای خوری بوراکس و چهار قاشق چای خوری جوش شیرین استفاده کنید.

جهت برطرف کردن راه های آب به جای استفاده از مواد خطرناک میتوانید از ترکیباتی همچون 225 گرم نمك و 115 گرم جوش‌شیرین و بعد از آن با استفاده از یک كتری آب‌جوش باز كنید.

و اگر راه‌ آب خیلی گرفته باشد، شما می توانید از دو قاشق غذاخوری نمك سود سوز‌آور را در یک لیتر آب داغ حل نمایید و در جای مورد نظر بریزید و سپس بعد از گذشت ده دقیقه  آنجا را با آب داغ بشویید.

میدانید که تمیز کردن صفحه ی اجاق گاز جزء سخت ترین کارها می باشد اما مادر اینجا راه حل ساده ای را برای شما بیان میکنیم.خانه‌تكانی را از آشپزخانه شروع كنید

فقط کافیست مقداری از جوش شیرین را با 1/4 پیمانه سود رختشویی را با هم ترکیب کرده و بعد از آن کافیست که فقط آبکشی نمایید.

 راه های تمیز كردن حمام :

برای تمیز کردن حمام از همان روش تمیز کردن آشپزخانه استفاده میکنیم.

اما در مورد سطوح پلاستیكی یا فایبرگلاس، سركه سفید را در یك ظرف حرارت داده نه در حدی كه بجوشد و سپس داخل اسپری بریزید و به آرامی بر روی سطح مورد نظرتان بریزید و به مدت 20 دقیقه صبر کنید و سپس با سرکه آنجا را تمیز و ابکشی کنید .

اما در مورد سطوح چینی ، که باید آب را با زاج سفید مخلوط کنید و در قسمت مورد نظر بریزید و آبکشی کنید.

و اما در مورد سطوح های  لكه‌دار، ماگفتیم که زاج سفید را با آب مخلوط میکنید اما در این قسمت ما زاج سفید را با به جای آب با آبلیمو مخلوط و استفاده نمایید .

كاشی‌ها و دوغاب‌ها را می توان  با دو پیمانه جوش شیرین و یك پیمانه بوراكس و یك پیمانه آب و یك فرچه یا مسواك كهنه می توانید براق کنید .

برای از بین بردن آهك های بسته شده بر روی شیرآلات می توان یك نایلون را از سركه تمیز پر كنید و یك شب بالای شیر آب آویزان كنید، صبح روز بعد می توانید با استفاده از یك برس آن را تمیز كنید.

كپك‌ها را  می توان با یك قاشق چای‌خوری بوراكس و  سه قاشق چای‌خوری سركه و دو فنجان آب‌داغ با هم مخلوط کرده و داخل اسپری بریزید و سپس آن قسمت کپک را پاک کنید پاك كنید.

و اما برای داخل توالت فقط كافیست یك پیمانه بوراكس ریخته و روز بعد سیفون را بكشید تا حسابی تمیز شود.

راه های تمیز كردن اتاق‌نشیمن :

شما می توانید با استفاده از خوشبو كننده‌های دست‌ساز ی که می توانید خودتان درست کنید اتاق نشیمن خود را خوشبو کنید برای این کار می توانید یك قاشق چای‌خوری آبلیمو و یك قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین و دو پیمانه آب‌داغ را مخلوط کرده و آن را داخل اسپری می‌ریزید،و  از بوهای بد مثل: بوی پا خلاص شوید.

و اما برای تمیز كردن فرش شما می توانید 1/4  پیمانه روغن گیاهی مورد استفاده در صابون را با سه قاشق‌ غذاخوری آب تركیب كنید، تا زمان که به كف كردن برسد مخلوط کنید و از آن به عنوان تمیزكننده فرش استفاده كنید.

و همچنین برای تمیز كردن سطوح چوبی، با 1/4 پیمانه روغن زیتون و 1/4 پیمانه سركه، یك پلیش ضدغبار بسازید.

و برای شیشه‌ها و آینه‌ها می‌توانید از یك پیمانه سركه و 7 پیمانه آب استفاده كنید. از یك روزنامه برای برطرف كردن لكه‌ها استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که ترکیبات خودسرانه مواد ممکن است خطراتی را به دنبال داشته باشد.

و اما اگر میخواهید از شوینده های آماده استفاده کنید ما به شما برای شستن ظروف خود در ماشین ظرفشویی این شوینده های ماشین ظرفشویی را به شما پیشنهاد میکنیم فقط کافی است وارد لینک شوید.

فیلتریخچال وساید بای ساید

فیلتریخچال وساید بای ساید

فیلتریخچال وساید بای ساید چیست

فیلتریخچال وساید بای ساید با توجه به استفاده روز افزون کاربران از یخچال ها و ساید بای سایدهای دارای یخسازوآبریز(آب سردکن) ، مصرف فیلترهای تصفیه آب نیز با افزایش چشم گیری روبه رو گردیده است .
اتصال یخچال ها و ساید بای سایدها به آب شهری جدای ازمزایای فراوان ، دارای معایبی نیزهستند .
کلر، فلزات سنگین و رسوبات موجود در آب شهری موجب بروزاختلال در سیستم آبرسانی دستگاه میگردد .
گرفتگی لوله های آب رسان ، از کار افتادن پمپ و خراب شدن یخساز ازمعایب استفاده ازآب شهری برای یخچال ها و سایدبای سایدها می باشد . برای جلوگیری از به وجودآمدن این معضلات و افزایش راندمان دستگاه ها استفاده از فیلترها در داخل و خارج دستگاه الزامی می باشد .

نقش فیلتر یخچال در تصفیه آب

فیلترها از نقش مهمی در تصفیه آب ورودی و حذف رسوبات آهکی برخوردار هستند . علاوه بر این ، کاهش کلرموجود درآب وازبین بردن رنگ ، مزه و بوی بد آب ازوظایف اصلی فیلترها می باشد .

انواع فیلتریخچال وساید بای ساید

در مجموع فیلترهای یخچال ها و ساید بای سایدها به دو نوع تقسیم می گردند .

 1. فیلتر یخچال و سایدبای ساید درونی
 2. فیلتریخچال ها و ساید بای ساید بیرونی

فیلترداخلی یخچال

فیلتر داخلی دستگاه توسط کارخانه سازنده طراحی شده و برای هردستگاه به صورت منحصربفرد می باشد . توجه داشته باشیم که تعداد اندکی ازدستگاه های موجود در بازار دارای فیلتر داخلی نمی باشند .

فیلتربیرونی یخچال

برخلاف آن فیلترهای بیرونی به صورت جنرال و عمومی می باشند و قابل اتصال به تمام یخچال و ساید بای سایدها هستند .
از فیلترهای بیرونی برای کمک به فیلترداخلی درروند تصفیه آب دستگاه استفاده می شود . برای دستگاه های دارای فیلترداخلی قراردادن فیلتربیرونی برسرراه آب ورودی الزامی واجباری نیست ولی برای دستگاه هایی که داری فیلتر داخلی نمی باشند نصب فیلتربیرونی کاملا ضروری می باشد .
اکثر کاربران برای به تاخیرانداختن روند خرابی فیلترداخلی و بهبود تصفیه آب یخسازوآبریز یخچال از فیلتربیرونی یا خارجی استفاده می کنند .

انواع فیلترهای بیرونی یخچال

درمجموع فیلتر بیرونی یخچال و ساید بای ساید (خارجی ) به دو نوع تقسیم می گردند :

 1. الیافی
  فیلترهای الیافی ازدرهم تنیده شدن الیاف صد درصد خالص پلی پروفیلن تشکیل شده است . ساختاردرونی این فیلتر به گونه ای است که می توانند ذراتی به قطر یک میکرون را نیزدرخود به دام اندازند .
  برای حذف رسوبات آهکی ، شن و ماسه ، گل و لای ، زنگ زدگی های لوله و جلبک های معلق درآب ازاین فیلتراستفاده می شود .
  ازاین فیلترها برای بالا بردن طول عمر مفید فیلترهای کربنی استفاده می گردد . بنابراین خیلی از کاربران قبل از فیلترکربنی ازیک فیلترالیافی استفاده می کنند .
 2. فیلتر کربنی(کربن فعال)
  فیلترهای کربنی از زغال و زغال سنگ نایس بدست می آید .
  زغال ، پوست گردو ، فندق و نارگیل از بهترین مواد برای فیلترکربنی می باشند . بهترین نوع کربن ، نوع گراندل آن است که از پوست سخت نارگیل درست می شود.این کربن نسبت به دیگرانواع مشابه دارای قیمت بالاتری می باشد .

مزایای فیلتر کربنی

 • از فیلترهای کربنی می توان برای حذف کلروترکیبات آن مانند بنزن و برخی ترکیبات دیگر آب استفاده نمود.
 • همچنین برای ازبین بردن بو ، طعم ، رنگ و مزه بد آب از فیلترکربنی استفاده می گردد . 
 • فیلترهای کربنی قادربه ازبین بردن رسوبات نمی باشند . آب دارای رسوبات موجب پایین آمدن طول عمرفیلترکربنی می گردد . برای حل این مشکل قبل ازفیلترکربنی ازیک فیلترالیافی برای بالا بردن طول عمرفیلتر کربنی استفاده می شود .

سایر فیلتر های یخچال 

نوعی دیگرازفیلترخارجی یا بیرونی یخچال نیزدربازارموجود است که فقط در فیلتراسیون سه مرحله می توان ازآن استفاده نمود .

این فیلترکه با نام های فیلترقلیایی ، مواد معدنی و یا فیلترمینرال شناخته می شود موجب کم شدن PH آب واضافه کردن مواد معدنی مفید به آب آشامیدنی می شود .

موادی مانند کلسیم ، منیزیم ، سدیم و پتاسیم که درمراحل قبلی ازآب جدا شدند توسط این فیلترآب برگردانده می شود .

برای استفاده ازاین فیلترحتما باید ازفیلترالیافی وکربنی بر سرراه آن استفاده نمود .

ترتیب قرارگیری فیلتر های بیرونی 

 1. آب شهری
 2. فیلترالیافی
 3. فیلترکربنی
 4. فیلترمینرال
 5. یخچال و ساید بای ساید

بنابراین فیلترهای بیرونی می توانند به صورت تکی ( فیلترکربن ) یا (فیلترالیافی )دوتایی ( فیلترالیافی+ فیلتر کربنی) ویا سه تایی ( فیلترالیافی +فیلتر کربنی +فیلترمینرال ) استفاده می گردد .

زمان تعویض کردن فیلترها

برای استفاده ازفیلترها ، آگاهی داشتن از زمان تعویض آنها بسیار مهم و ضروری است . اکثرتولید کنندگان فیلترآب یخچال و ساید بای ساید پیشنهاد می کنند که مصرف کنندگان فیلتردستگاه های خود را دربازه زمانی شش تا دوازده  ماه تعویض نمایند .
این بازه زمانی متناسب با میزان استفاده کاربرازسیستم آب رسانی یخچال و یا ساید بای ساید می باشد . اعدادی همچون یک و نیمGal  تا دو نیم Galنشان دهنده میزان آب ورودی به فیلترمی باشد .
توجه داشته باشید که حداکثر زمان استفاده از فیلتر یخچال و ساید بای ساید یک سال می باشد .این بدان معنی است که اگر پس از نصب فیلترحتی به مقدارخیلی کم از سیستم آب رسانی دستگاه استفاده گردید ، پس از یک سال ملزم به تعویض فیلترمی باشید .

عوارض تعویض نکردن فیلترها

وجود رطوبت و نبود نور در درون فیلترها موجب رشد سریع قارچ ها و باکتری های مضرمی گردد. برای پیشگیری ازابتلا به بیماری های مربوط به این نوع میکروب ها بهتراست فیلترهای دستگاه را به موقع تعویض نماییم .
علاوه براین تعویض به موقع فیلترها ازآسیب دیدن سیستم آبرسانی دریخساز دستگاه جلوگیری می نماید .
درپاره ای ازموارد تعویض نکردن فیلترموجب مسدود شدن فیلترودرنهایت مسدود شدن سیستم آبریز و یخسازدستگاه میگردد.

برند های مطمئن فیلتریخچال و ساید بای ساید

 • فیلتریخچال بوش
 • فیلتریخچال سامسونگ
 • فیلتریخچال جنرال الکتریک
 • فیلتریخچال دوو
 • فیلتریخچال و ساید بای ساید اسنوا
 • فیلتریخچال و ساید بای ساید ویستنگهاوس
 • فیلتریخچال و ساید بای ساید ال جی
فروشگاه اینترنتی دنیای جارو

لوازم یدکی جاروبرقی

شوینده های ظرفشویی

شوینده های ماشین ظرفشویی

شوینده ظرفشویی

شوینده های ماشین ظرفشویی انواع مختلفی دارد که ما در اینجا به معرفی و فروش انواع شوینده ظرفشویی و نیز تمام محصولاتی که برای بهینه سازی کارکرد دستگاه می توانند به شما کمک کنند میپردازیم.

انواع شوینده های ماشین ظرفشویی

در کل شوینده ظرفشوی به سه قسمت تقسیم می شوند.

 • قرص
 • ژل
 • پودر

پاک کننده های ماشین ظرفشویی


امروزه دیگر محصولاتی نیز تولید شده که در کارکر بهتر ظرفشویی ما را کمک می نمایند.
این محصولات به شرح زیر می باشند:

 • نمک ظرفشوی
 • مایع جلا دهنده
 • جرم گیر ظرفشویی
 • الماس
 • بوگیر


ما برای شستشویی ظروف در ظرفشویی می توانیم با توجه به نوع شستشو از یکی از شوینده های ماشین ظرفشویی از جمله قرص ، ژل و یا پودر استفاده کنیم.
از نمک و جرم گیر می توانیم برای از بین بردن جرم ها و رسوبات اهکی ته نشین شده آب در ظرفشویی استفاده نماییم.
الماس و مایع جلا باعث درخشندگی ظروف چینی و شیشه ای می شود.
بوگیر موجب از بین رفتن بوی داخل ظرفشویی میگردد

قرص ظرفشویی

قرص ظرفشویی از شوینده‌های پرمصرف کاربران بشمار می‌آید.قرص ها دارای ساختار های متفاوتی می‌باشند.شکل و جنس قرص‌های اولیه شبیه به یک مکعب مستطیل گچی بود.این قرصها قابلیت نصف شدن را داشتند و کاربر می‌توانست برای استفاده از انها در برنامه‌های نیم شور از یک دوم آن استفاده نماید.
امروزه ساختار قرص ها عوض شده و در ساختار آن از ژل نیز استفاده میشود.این نوع از قر ها را نمیتوان نصف کرد و انها را باید کامل در مخزن ظرفشویی قرار داد.در نسل جدید از یک لایه محاظ در برگیرنه قرص استفاده شده. این پوشش به سرعت در آب حل شده و قرص وارد فرایند شستشو می‌شود.

ژل ظرفشویی

ژل ظرفشویی از پرطرف دارترین شوینده‌های ماشین ظرفشویی می‌باشد.ژل‌ها دارای شستشوی نرم و ملایم می‌باشند.این امر از وارد کردن صدمه به ظروف جلوگیری می‌نماید.
از دیگر مزایای ژل‌‌ها میتوان به صرفه اقتصادی آن ها اشاره کرد.گاهی اوقات ، روشن کردن ماشین ظرفشویی برای چند تکه ظرف موجب می‌شود تا ما از یک عدد قرص استفاده نماییم.خصوصا الان که اکثر کاربران از قرص‌های نسل جدید استفاده می‌نمایند که این قرص‌ها قابل نصف کردن نیستند.در این مواقع بهتر است از کمی ژل استفاده نمود.مقدار مصرف این ژل در دست ماست و میتوانیم به میزان ظروف داخل ظرفشویی از این ژل استفاده نماییم.امروزه کاربران از این شوینده بیشتر از دیگر شوینده‌های ماشین ظرفشویی استقبال می‌نمایند.

پودر ظرفشویی

پودر ظرفشویی از شوینده‌های قدیمی ماشین‌های ظرفشویی محسوب می‌شود.امروزه پودرها جای خود را به قرص‌ها و ژل‌های ظرفشویی سپرده‌اند.پودرها دارای شستشویی با قدرت بالا هستند.این نوع شستشو موجب کدر شدن و از بین رفتن نقش و نگار ظروف می‌شود.از این رو استفاده از پودرها زیاد مورد نوجه کاربران قرار نگرفته است.اگر از پودر ظرفشویی استفاده می‌نمایید توجه داشته باشید که مقدار کمی از آن داخل مخزن ظرفشویی بریزید.

نمک ظرفشویی

نمک ظرفشویی از جمله عناصر مهم در بهبود عملکرد ماشین ظرفشویی محسوب می‌گردد.نمک ظرفشویی از سختی آب می‌کاهد و در نتیجه موجب بهبود عملکرد شوینده‌ها می‌گردد.در ظرفشویی‌های جدید چراغی به همین نام (salt) وجود دارد که در زمان روشن شدن آن کاربر می‌بایست مخزن نمک را پر نماید.در بیشتر مواقع چراغ نمک هر چهار ماه یکبار روشن می‌شود.البته میزان سختی آب منطقه کاربر نیز با میزان مصرف آن رابطه مستقیم دارد.

مایع جلا دهنده

مایع جلادهنده از جمله مواد مورد نیاز در فرایند شستشوی ظرفشویی بشمار می‌آید.مایع جلادهنده موجب درخشندگی ظروف پس از شستشو می‌گردد.این مایع در مراحل انتهایی فرایند شستشو وارد عمل شده و موجب خشک شدن سریع ظروف در ماشین ظرفشویی می‌گردد.این امر عامل مهمی در جلوگیری از خشک شدن آب بر روی ظروف بشمار می‌آید.علاوه بر این مایع جلادهنده از کدر شدن ظروف جلوگیری کرده و از ظروف در مقابل خوردگی محافظت می‌نماید.

جرم گیر ماشین ظرفشویی

جرم گیر ظرفشویی با قدرت بالای تمیزکنندگی برای شستشوی محفظه ظرفشویی می‌باشد. چربی‌ها و رسوبات موجود در آب موجب گرفتگی سوراخ‌های آب‌پاش ظرفشویی میگردند و در صورت استفاده نکردن از جرم گیر ظرفشویی باعث گرفتگی این روزنه‌ها و در نتیجه خراب شدن آب‌پاش میگردد.در بعضی مواقع این گرفتگی منجر به خراب شدن پمپ ظرفشویی نیز میگردد.علاوه بر این استفاده از جرم گیر موجب از بین رفتن باکتریها و برطرف کردن چربی های لاستیک دور درب و بدنه ظرفشویی می‌شود .

الماس ماشین ظرفشویی

الماس ظرفشویی از عناصر مهم و کاربردی در ظرفشویی‌ها می‌باشد.عملکرد الماس ظرفشویی برخلاف تصور عموم با عملکرد مایع جلادهنده یکسان نیست.جلادهنده‌ها موجب بهبود روند و تسریع فرایند خشک شدن می‌گردند.مایع جلا دهنده در مرحله آخر شستشو وارد عمل شده و در فرایند خشک شدن ظروف کمک می‌کند.ولی الماس ظرفشویی از ابتدای زمان شستشو به بهتر شسته شدن ظروف کریستالی و شیشه‍ای کمک می‌کند.الماس‌ها موجب درخشندگی ظروف شیشه‌ای می‌گردند.همچنین از خوردگی و ایجاد خط وخش در ظروف شیشه‌ای و در نتیجه کدر شدن آنهاجلوگیری می‌کند.

بوگیر ماشین ظرفشویی

بوگیر ظرفشویی یکی از اعضای شوینده‌های پرمصرف ماشین ظرفشویی می‌باشد. بوی نامطبوع ظروف مانده در ماشین ظرفشویی یکی از مشکلاتی است که کاربران از آن شکایت دارند.
استفاده از بوگیر ظرفشویی موجب از بین رفتن باکتری‌های داخل ظرفشویی می‌شود.در نتیجه بوی نامطبوع داخل ظرفشویی و ظروف از بین می‌رود.برخی از بوگیر ها دارای رایحه خوش نیز هستند ، که موجب میشود کاربران پس از شستشوی ظروف در ماشین احساس خوشایندی را تجربه نمایند.در بیشتر مواقع از رایحه خوش لیمو در این بوگیرها استفاده می‌شود.

تصاویر این محصول واقعی است و توسط تیم عکاسی سایت دنیای جارو انجام شده است .

 

فیلتر هپا